Kitöltött nevezési lap, melyet a megjelölt nevezési határidőig kell eljuttatni a szervező részére.

• e-mail-ben a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre
  • vagy személyesen leadható a Sportcentrumban
A nevezési lap leadásával a nevező csapat a versenykiírást elfogadta.
Csapatonként 12 fő nevezhető.

A versenyre való nevezéssel a résztvevők (a nevezési lapon szereplő aláírásukkal) hozzájárulnak adataik kezeléséhez; elfogadják, hogy képek, videók készülhetnek a bajnokság során. A szervező a megadott adatokat, a képeket és videófelvételeket az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény, az Európai Parlament és Tanács (EU) 2016/679 rendelete (GDPR) szerint és az adatvédelmi szabályzat szerint kezeli. Ezekkel a képekkel, videókkal a bajnokság szervezője rendelkezik, azokat harmadik személy rendelkezésére bocsáthatja.

A verseny lebonyolítása

A benevezett csapatokat – a nevezések számától függően - hármas vagy négyes csoportokba osztjuk, ahol körmérkőzéses rendszerben kerülnek megrendezésre a mérkőzések. A csoportokban kialakult végeredmény alapján következnek a helyosztók és a döntő. A mérkőzéseken a győzelemért 3 pont jár. Döntetlen eredmény esetén mindkét csapat 1 pontot kap.

Azonos pontszám esetén:
- az egymás ellen játszott mérkőzés eredmény,
- gólkülönbség (az összes mérkőzést figyelembe véve),
- több rúgott gól,
- sorsolás dönt.

A helyosztókon döntetlen esetén hétméteresek döntenek. 3-3 fő, majd felváltva az első hibáig.

Játékszabályok

A játékidő 2 x 15 perc, 5 perc szünettel. Várakozási idő nincs! Játékosok száma 5+1 fő. Félidők közt nincs szünet. Játéktér 40 x 20m, kapuk mérete: 2 x 3m. A meg nem jelent csapat mérkőzését 0-3-as gólkülönbséggel vesszük figyelembe. A labda játékon kívülre kerül, ha az oldal, illetve alapvonal vonalában elhagyja a játékteret. A partdobás elvégzése történhet lábbal vagy kézzel. Partdobáskor a labda teljes terjedelmével a vonalon kívül helyezkedik el. A lábbal történő megjátszás esetén az ellenfél játékosa köteles legalább 3 m-re eltávolodni a labdától. Kapusról, védőjátékosról alapvonalon kívülre került labda esetén szögletrúgás következik. A támadó játékosról alapvonalon kívülre került labdát a kapus játékba hozhatja kézzel vagy lábbal is. Játékba a labda akkor kerül, ha elhagyja a büntető területet. Amennyiben a labda játékban, van a kapus gólt érhet el.

Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet. Csak a személyazonosságát igazolni tudó benevezett játékosok szerepelhetnek. Minden mérkőzés előtt legalább 10 perccel a csapatvezető köteles a hivatalos Jegyzőkönyvet kitölteni és a szervezőknek átadni.

Minden csapat köteles két eltérő színű számozott szerelést hozni magával. Sorsolásban elöl álló csapat köteles igazodni a másik csapat szereléséhez.

Szándékosan lábbal a kapushoz történő labdatovábbítás esetén a kapus azt nem érintheti kézzel.

Kézzel való érintés esetén a 6-os vonalról közvetett szabadrúgás jár. A büntetőrúgásokat 7 méterről kell rúgni.

A verseny fegyelmi ügyei

A torna folyamán 2 és 5 perces, valamint végleges kiállítás alkalmazható. Egy mérkőzésen egy játékos a második 2 perces vagy az egyszeri 5 perces büntetés után nem szerepelhet. A büntetés letöltése után léphet pályára a cserejátékos.

A véglegesen kiállított játékos helyére cserejátékos nem állítható be.

A véglegesen kiállított játékos a torna soron következő mérkőzésén automatikusan nem szerepelhet.

Súlyos szabálysértés esetén a Versenybizottság a torna további mérkőzéseiről kizárhatja a játékost.

Egyéb problémák
A mérkőzés eredménye ellen óvást 5.000 Ft egyidejű befizetése mellett írásban a mérkőzést követő 10 percen belül lehet a Versenybizottságnál benyújtani (Sportcentrum adminisztráció). Az óvási díj visszajár amennyiben az óvás megalapozott.