SENIOR TEREMLABDARÚGÓ TORNA

SENIOR TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2013. ÉVI VERSENYKIÍRÁSA, JÁTÉKSZABÁLYAI , NEVEZÉSI LAP

A Torna helye és időpontja: 2013. február 16., a tiszaújvárosi Sportcentrum Edzőterme és Játékcsarnoka.
Nevezési határidő: 2013. február 14. 16.00 óra
Rendező:

Tiszaújvárosi Sport-Park Nonprofit Kft.
Info: 06 49/542-030, Fax: 06 49/542-044, e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Részvételi feltételek:

• Kitöltött nevezési lap és a 10.000 Ft-os nevezési díj befizetése.
  • A nevezési díj befizetésével a nevező csapat a versenykiírást elfogadta.
  • Csapatonként maximum 16 fő nevezhető, és feltétel a 35. életév betöltése. A nevezési lap mellé a játékosok személyi igazolványának fénymásolatát kérjük mellékelni.
  • Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.
  • Az első 8 csapat nevezését fogadjuk el.

Nevezési díj befizetése: A Sportcentrum gazdasági irodájában 2013. január 14. 16.00 óráig.

A verseny lebonyolítása:

A benevezett csapatokat 2 db négyes csoportba osztjuk, itt a körmérkőzések után a csoportban kialakult végeredmény alapján következnek a helyosztók és a döntő. A mérkőzéseken a győzelemért 3 pont jár. Döntetlen eredmény esetén mindkét csapat 1 pontot kap.

Azonos pontszám esetén:

• az egymás ellen játszott mérkőzés eredménye,
  • gólkülönbség,
  • több rúgott gól,
  • sorsolás dönt.

A helyosztókon és a döntőn döntetlen esetén hétméteresek döntenek. A büntetőket a lefújás pillanatában pályán lévő játékosok végzik el, 3-3 fő, majd felváltva az első hibáig. Ha 5-5 büntető után nem születik döntés, akkor a cserejátékosok rúghatnak büntetőt.

Játékszabályok:

A játékidő 2 x 15 perc, futó órával. Játékosok száma 5+1 fő. Félidők közt nincs szünet. Játéktér 40 x 20m, kapuk mérete: 2 x 3m. A meg nem jelent csapat mérkőzését 0-3-as gólkülönbséggel vesszük figyelembe. A labda játékon kívülre kerül, ha az oldal, illetve alapvonal vonalában elhagyja a játékteret. A partdobás elvégzése történhet lábbal vagy kézzel. Partdobáskor a labda teljes terjedelmével a vonalon kívül helyezkedik el. A lábbal történő megjátszás esetén az ellenfél játékosa köteles legalább 3 m-re eltávolodni a labdától. Kapusról, védőjátékosról alapvonalon kívülre került labda esetén szögletrúgás következik. A támadó játékosról alapvonalon kívülre került labdát a kapus játékba hozhatja kézzel vagy lábbal is. Játékba a labda akkor kerül, ha elhagyja a büntető területet. Amennyiben a labda játékban van, a kapus gólt érhet el. Szándékosan lábbal a kapushoz történő labdatovábbítás esetén a kapus azt nem érintheti kézzel.

Kézzel való érintés esetén a 6-os vonalról közvetett szabadrúgás jár. A büntetőrúgásokat 7 méterről kell rúgni.

Minden mérkőzésre 16 játékos nevezhető. Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet. Csak a személyazonosságát igazolni tudó benevezett játékosok szerepelhetnek. Minden mérkőzés előtt legalább 10 perccel a csapatvezető köteles a hivatalos Jegyzőkönyvet kitölteni és a szervezőknek átadni.

Minden csapat köteles két eltérő színű számozott szerelést hozni magával. Sorsolásban elöl álló csapat köteles igazodni a másik csapat szereléséhez.

A verseny fegyelmi ügyei:

A bajnokság folyamán 2 és 5 perces, valamint végleges kiállítás alkalmazható. Egy mérkőzésen egy játékos második 2 perces, vagy az egyszeri 5 perces büntetés után nem szerepelhet. A büntetés letöltése után léphet pályára a cserejátékos.

A véglegesen kiállított játékos helyére cserejátékos nem állítható be.
A véglegesen kiállított játékos a torna soron következő mérkőzésén automatikusan nem szerepelhet.
Súlyos szabálysértés esetén a Versenybizottság a torna további mérkőzéseiről kizárhatja a játékost.

Egyéb problémák:

A mérkőzés eredménye ellen óvást 5. 000 Ft egyidejű befizetése mellett írásban a mérkőzést követő 10 percen belül lehet a Versenybizottságnál benyújtani (Sport-Park Kft. adminisztráció). Az óvási díj visszajár amennyiben az óvás megalapozott.

Díjazás:

Első három helyezett tárgyjutalomban részesül. Díjazásban részesül a legtöbb gólt szerző játékos, a legjobb mezőnyjátékos és a legjobb kapus.